1 2 3 >

Cerrahi Takımlar

Esen forma; cerrahi takımlar kategorisinde, kadın ve erkek sağlık personeli için, kaliteli, uzun ömürlü likralı cerrahi forma üretimi gerçekleştirmektedir. Cerrahi takımlar genel olarak tüm birimlerde kullanıma uygundur. Başlıca tercih edilen cerrahi takımlar; likralı cerrahi takımlar, desenli cerrahi takımlar, terikoton cerrahi forma, dr greys cerrahi forma olarak sıralanabilmektedir. Cerrahi takımlar, doktor, hemşire, kadın doğum uzmanı, çocuk doktor ve hastanelerde çalışan tüm personellerin kullanabileceği şekilde tasarlanmıştır. Doktorlar gün içerisinde çok yoğun çalıştıkları için giymiş oldukları giysilerin kendilerini raharsız etmemesi hatta kendilerine rahatlık hissi vermesi gerekmektedir. Bir doktorun gün içinde baktığı hasta sayısının çok fazla olması sebebiyle stresli ve yoğun geçen günlerde kendisini rahat hissetmesi gerekmektedir. Doktorların giymiş olduğu cerrahi formalar, kullanım amacı itibariyle rahat ve esnek olmak zorundadır. Esen formanın üretmiş olduğu cerrahi takımlar, kalite standarlarına uygun, bir çok hastane satınalma birimi tarafından oluşturulan tekliflerde ki kumaş standardı, kumaş ağırlığı ve kumaşın dokuma sıklığı olarak belirlediği özelliklere uygunluk sağlamaktadır. Özel hastanelerde görev yapan hemşire ve baş hemşirelerin giysi tercihleri de cerrahi takımlar dan yana olmaktadır. Görev yapmış oldukları hastanlerin belirlemiş olduğu hemşire formaları farklı renk ve desen barındırabilmektedir. Bu gibi durumlarda hemşirelerin tercihi desenli cerrahi takımlardan yana olmaktadır. Alt farklı renk, üst farklı renk cerrahi takımlarda kullanım açısından tercih sebeplerinden biridir. Özellikle baş hemşirelerin görev esnasında diğer hemşirelerden ayrıldığını belirlemek için kullanılan desenli cerrahi takım, eğer bir standart söz konusu değilse kurumda ki tüm hemşireler tarafından da tercih edilebilir.

Likralı Cerrahi Takımlar

Likralı cerrahi takımlar; çalışma yoğunluğuna uyum sağlamak için tasarlanmış, esen forma tarafından linda likralı kumaş kullanılarak üretilen cerrahi takım formalarıdır. Likralı kumaşın esnek olması sebebiyle giysiyi kullanan sağlık personeline rahatlıkla haraket etme hissi vermektedir.

Esen formanın kullanmış olduğu, likra özelliğine sahip linda kumaşlar 2 çeşitli olarak esneme özelliğine sahiptir. Sağdan sola ve yukarıdan aşağıya olmak üzere esneme kabiliyetine sahip liraklı cerrahi takımlar ile gün boyu rahatlık ve esnekliği en yüksek seviyede hissedebilirsiniz. Tek alt cerrahi pantolon seçenekleri arasında en sık tercih edilen likralı tek alt, özellikle doktor, hemşire ve sağlık personeli tarafından kullanılmaktadır. Tek alt forma tamamlayıcısı olarak kullanılan likralı üst cerrahi formalarda renk ve desen seçeneği daha fazla olmaktadır. Renkli takımlar olarak ta geçen bu forma grupları sağlık ocakları, çocuk doktorları, veteriner hekimler gibi meslek grubu personelleri tarafından da tercih edilmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR