1 2 3 >

Doktor Forması

Doktor forması, kadın ve erkek doktorların çalışma saatleri esnasında giymiş oldukları alt ve üst forma gruplarından oluşmaktadır. Cerrahi giyim kategorisinde yer alan doktor formaları, günümüz şartlarında kullanıcının tercihine göre özelleştirilebilmekle birlikte çeşitli renk ve desenlere sahip olmaktadır. Kadın doktorların tercih ettiği tesettür doktor forması, alt ve üst takımların daha geniş kesimlere sahip olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Tesettür formaların üst forma kısımı, etek boyu daha uzun olarak tasarlanmaktadır. Kadın doktorların tercihine göre uzun kollu ya da kısa kollu olarak mevsim şartlarına göre de tercih edilebilmektedir. Alt forma pantolon grubu ise daha geniş bir yapıya sahip, rahatlığı ön planda tutan, bel kısmı lastikli ve bir standart olarak toplamda 3 cebi bulunana pantolon türüne sahiptir. Ergonomik yapısının ön planda olduğu tesettür doktor formaları, cep sayısı çoğaltılarak kullanım çeşidine göre de üretilebilmektedir.

 

Scrubs Doktor Forması

Scrubs doktor formaları kumaş yapısı itibariyle bir çok seçeneğe sahiptir. Esen formanın cerrahi giysi üretiminde kullanmış olduğu başlıca kumaş türü olan likralı kumaşlar, esnek yapısıyla doktorlara çalışma süreleri esnasında rahatlık sağlamaktadır. Yarasa kol kesim üst forma tasarımlarında, formanın kol bölümleri ayrı olarak dikilmemekte, bir bütün olarak formaya eklemlenmektedir. Likralı alt takım formaların bel kısımlarında kullanınal lastik ve ip sayesinde, kullanıcı istediği beden ölçüsüne göre alt takım formasını ayarlayabilmektedir.

 

Desenli Doktor Forması

Desenli doktor formaları, çeşitli renk ve desen seçeneklerine sahip, doktorların kendi zevk ve tercihlerine göre tercih ettikleri forma gruplarıdır. Doktorların farklı desenlerde forma seçmelerinin başlıca sebebi; kendi zevk ve desen tercihlerini yansıtmak istemeleridir. Desenli doktor formalarında kullanılan kumaşların başlıca özelliğinin kullanıcıya rahatlık sağlaması gerekmektedir. Renkli doktor formalarında başlıca tercih edilen renkler; kırımız, siyah, beyaz, gri, bordo, yeşil, hastane yeşili, lacivert renkler gelmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR