1 2 3 4 >

Tek üst forma

Tek üst formalar, Esen formanın takım olarak üretmiş olduğu forma grubunun, yalnızca tek üst forma olarak kullanıcı tarafından tercih edilmesidir.

Firmamız üretimini yapmış olduğu tüm tıbbi giyimmedikal giyim ve forma gruplarının takım olarak satışını gerçekleştirdiği gibi, müşteri ihtiyacı doğrultusunda tek üst olarak ta satışını gerçekleştirmektedir.

Müşterilerimizin, likralı tek üst formahemşire tek üst forma gibi ürünleri tercih etmelerinin başlıca sebebi; kullanmış oldukları tek alt formalara kombin yapmak ve desenli, değişik tarzda üst forma tercih etmeleri gelmektedir. Bu durum sonucunda kullanıcılar, formalarını takım olarak değiştirmek yerine tek alt ya da tek üst kısımlarını değiştirmek istemektedirler. Müşterinin yapması gereken; esen forma internet sayfamıza girerek, kendi beden ve ölçülerinde, onlarca model ve tasarımdan kendisine uygun olanı seçmek ve sipariş vermek olacaktır.

Hemşire formaları ve cerrahi formalar

 Tek üst forma modelleri

Tek üst olarak seçilebilecek ürünler; hemşire tek üst forma, kadın tek üst formaerkek tek üst formadoktor tek üst forma, cerrahi takım tek üst formaameliyathane tek üst formalikralı tek üst formaterikoton tek üst forma ve diğer sektör ürünleri olarak; veterinerlaborant, diş hekimicatering (yemek üretim) firması ve diğer imalat sektörleri tek üst forma ürünleri olarak sıralanabilir. Sağlık personeli giysi çeşitleri arasında sıklıkla tercih edilen cerrahi formalar, bir çok devlet hastanesi ve özel hastanaler de belirli şekil, desen, renk ve model olarak belirlenmiştir. Sağlık çalışanlarına bu standarlara uygun forma giymeleri çalıştıklarına kurumlar tarafından önerilmektedir. Cerrahi forma takımını alan kullanıcı, uzun süre boyunca bu giysileri kullanmak istemektedir. Formanın kullanım ömrü, kullanılan kumaş kalitesi, yıkama dereceleri gibi durumlarla ilgil olduğu kadar formanın ne yoğunkukla kullanıldığıyla da ilgilidir. Çok yoğun kullanılan tek üst hemşire formaları yıpranabilir, yırtılabilir ya da zamanla rengi solabilir. Bu gibi durumlarda formayı takım olarak değiştirmek yerine tek üst forma olarak ta tercih edebilmek, kullanıcı tarafından tercih sebebidir. Esen forma, tek üst forma modellerinde desenli, renkli takımlar ve beyaz renk tek üst forma seçenekleri de sunmaktadır.

Erkek tek üst formaların ayırt edici başlıca özellikleri, kadın tek üst formalara göre geniş dikim olması ve renk tercih seçenekleri olarak daha çok haki yeşili, lacivert, siyah renkler gibi koyu renklerin tercih edilmesi belirlemektedir. Erkek hemşire ya da doktorların tercih ettikleri tek üst formalar, farklı tasarım ve desenleri ile de ön plana çıkmaktadır. Daha fazla rahatlık isteyen müşterilerin tercih etmesi gereken, likralı tek üst forma olmalıdır. Likralı kumaştan üretilen bu formalar, hem sağdan sola hemde üstten alta olmak üzere 2 yönlü esnekliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde kullanıcıya çalışma esnasında ve yoğunlukta büyük bir rahatlık hissi vermektedir.

Kadın tek üst formaların başlıca ayırt edici özelliği ise; mürdüm renk, nar çiçeği rengi, turuncu, pembe ve beyaz gibi açık renkler tercih etmeleridir. Kadın tek üstlerin kesim tarzları, erkek tek üstlere göre daha dar bir yapıda olmaktadır. Bu sayede giysiyi giyen kullanıcı da şık bir görüntü yaratmaktadır. Tesettür tek üst formalar da kadın kullanıcılar tarafından tercih edilmektedir.  Tek üst cerrahi forma her iki kullanıcı grubu tarafından da kullanılabilmekte ve bedenleri unisex olarak her iki gruba da uygun olarak üretilmektedir.

 Tek üst forma standart özellikleri

Müşteri tercihine göre terikoton ya da likralı kumaş

Tek üst formanın ön kısmında, göğüs hizasında 1 adet cep bulunmaktadır

Tek üst formanın ön kısmında, 2 adet cep bulunmaktadır

Tüm forma gruplarımızda olduğu gibi nefes alan, kaliteli kumaş kullanılmıştır

Kumaş türü : ITC Terry-Cotton (terikoton) (Likralı özel seçim olmadığı sürece)

Kumaş Yapısı: %65 Polyster-%35 Cotton (Likralı özel seçim olmadığı sürece)

Tek üst formanın alt bitiş kısmı :  Overlok ile dikilmiş ve bitirilmiş olarak hazırlanmıştır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR