1

Desenli Formalar

Medikal ve cerrahi giyim kategorisinde yer alan formalar farklı renk, tasarım ve desen seçeneklerine sahiptirler. Formalar üretilirken kullanılan kumaş kalitesi kadar göze hitap etmesi ve giyen kişinin kendisini pozitif hissetmesi de önem taşımaktadır. Desenli formalar tam da bu noktada kullanıcı için tercih sebebi olmaktadır. Medikal formayı giyen kullanıcının kendi tarz ve zevklerini yansıtacak bir tasarıma sahip olan forma, kumaş kalitesinin de yüksek olmasıyla birlikte bütünlüğü sağlamış olacaktır.

Esen forma, desenli formalar kategorisinde likralı kumaş, terikoton kumaş ve alpaka kumaş çeşitlerini kullanmaktadır. Likralı desenli formalar daha esnek olması açısından tercih sebebi olmakla birlikte çalışma esnasında rahatlık sağlamaktadır. Doktor ve hemşirelerin gün içerisinde çalışma tempolarına uyum sağlaması için likralı formaları tercih etmekte ve kendi görsel zevklerin uygun olarak desenli formaları kullanmaktadırlar. Özellikle çocuk doktorları ve çocuk doktoru bölümlerinde görev alan sağlık personelinin tercihi çocuk desenli, çizgi film karakteri desenli, kuş desenli, müzik notası desenli formalar olmaktadır. Bunun sebebi çocuk hastalara daha pozitif enerji vererek hastanede geçirdikleri sürelerde kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlaktır. Kadın ve erkek doktorların tercihlerine göre farklı renkli formalar ve desenli formalar da kişiye özel doktor forması kategorisinde üretilebilmektedir. Alt forma pantolon tek renk, üst forma desenli tercih edilebildiği gibi alt ve üst formaların istenilen desende tercihi de mümkündür.

Esen forma, kişiye özel desenli forma üretimi gerçekleştirmekte, kurum ve hastane personellerinin kendi istekleri doğrultusunda beden, renk, desen ve ölçülerine göre de cerrahi forma tercih edebilmektedirler. Kamuflaj desenli, bir diğer deyişle asker desenli formalar kişiye özel forma kategorisine örnek verilebilir. Üst forma grubu asker kamuflaj desenli olarak, alt pantolon grubu da haki yeşili kombinasyonu olarak forma takımı tamamlanabilmektedir.

Desenli estetisyen forması

Estetisyenlerin kliniklerinde kullanmış oldukları formaların desenleri ve renkleri kendi kategorilerine göre belirlenebilmektedir. Biyeli formalar, estetisyenlerin daha çok tercih ettiği forma kategorisinde yer almaktadır. Üst forma kısmına istenilen renklerde biye şerit tasarlanarak gerçekleştirilen bu forma modellerinde farklı renk ve seçenekler mevcuttur.

Desenli veteriner forması modelleri

Veteriner hekimlerin kullanmış olduğu formalar, kendi alanlarına özel tasarımlar taşımaktadır. Daha çok kuş desenli, kedi desenli ve hayvan desenli formalar veteriner hekimler tarafından tercih edilmektedir.