1 2 >

Scrubs Forma

Doktor ve hemşirelerin çalışma saatlerinde giymiş olduğu üniforma giysiler dışarıdan bakıldığı zaman çeşitli renk, desen ve kalıplara sahip görülmektedir. Farklı meslek gruplarında olduğu gibi sağlık çalışanları da forma tercih ederken tasarım ve dış görünüş olarak kendilerinin beğendiği bir kıyafet seçmek istemektedirler. Scrubs formalarda kalite olarak farklı kumaş özelliklerine sahip olduğu gibi müşteri isteğine göre farklı tasarımlara sahiptir. Hemşirelerin giydiği, renkli takımlar olarakta bilinen farklı renklere sahip scrubs formalar likralı ve terikoton kumaştan üretilmekte, giyen kişinin gün içerisinde görevini yerine getirirken rahat etmesine olanak sağlamaktadır. Bu sebeple normal bir giyim ürününden farklı olarak tasarlanan medikal giyim formalarının tasarımına verilen önem kadar kumaş kalitesine de dikkat edilmelidir.

Scrubs formalar çeşitli meslek grupları tarafından tercih edilen takım üniforma grupları arasında en çok doktor ve hemşireler tarafından tercih edilmektedir. Bunun başlıca sebebi üretimi yapılırken özellikle sağlık çalışanlarının günlük ihtiyaçlarını düşünülerek tasarlanmış olması ve kullanılan kumaş kalitesinin de bu yönde seçilmiş olmasıdır.

Desenli scrubs

Desenli scrubslar genellikle çocuk doktorları, diş doktorları tarafından tercih edilmekle birlikte, sunulan çok çeşitli desenler sebebiyle bir çok sağlık personeli tarafından tercih sebebidir. Son yıllarda internet dünyasından ve televizyon programlarında beğenilen yapımların ön plana çıkması sebebiyle müşteriler kendi sevdiği karakter ya da desenleri giymiş oldukları formalar üzerinde de görmek istemektedirler. Neredeyse hergün kullandıkları scrubs formalarının rahatlığı ve kalitesi kadar desenli olması da gün içerisinde ki çalışma performanslarına olumlu bir etki sağlamaktadır. Esen forma, satışını gerçekleştirmiş olduğu desenli scrubs ların tamamında kaliteli terikoton ya da likralı kumaş kullanmaktadır. Likralı scrubsların normal kumaştan farklı olarak esneme özelliği sayesinde, formayı giyen kişiye ekstra bir rahatlık ve hareket kabiliyeti sağlamaktadır. Desen ve renk tercihini kullanıcının kendisinin belirlediği, istediği beden ve ölçülerde dikim yaptırabildiği, kişiye özel scrubs forma seçenekleri de bir çok sağlık çalışanı tarafından tercih edilmektedir. Özel hastane ya da estetisyen merkezlerinin kendi tasarım ve renkelerini kullandığı, biyeli ya da kanguru cepli formalar da yine çeşitli tasarımsal özelliklere sahip olmaktadır. Alt ve üst forma olarak 2 parça halinde takım tercih edilen scrubs formaların alt pantolon kısmında, önde 2 arkada 1 adet olmak üzere toplamda 3 adet cep bulunmaktadır. Eğer kullanıcı özel olarak cep ya da kalem koyacağı bir forma talep ederse bu durumda kişiye özel forma kategorisinde scrubs tercih etmek durumundadır. Üst forma grubu da yalnızca sol göğüs cebi bulunana standart model yanında kanguru cepli formaların etek kısmı olarak bilinen sağ ve sol bel kısımlarında toplam 2 adet ekstra cebi bulunmaktadır.

Scrubs forma, doktor önlüğü ve estetisyen forması olarak ta farklı tarzlarda tercih edilebilir. Doktor önlükleri alpaka kumaş kullanılarak üretilmekte ve likralı ve terikoton kumaşlara göre daha kalın bir kumaş dokusu bulunmaktadır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR